fbpx
  • nlNederlands
  • enEnglish
  • en-gbEnglish GB
  • Nederlands Nederlands Nederlands nl
  • English English Engels en
  • English GB English GB Engels GB en-gb
Givt - Gewoon blijven geven
  • Kerk zijn op afstand
  • Geven met Givt
    • Hoe geef ik met Givt?
    • Waar geef ik met Givt?
    • Ons verhaal
    • Nieuws
    • FAQ
  • Collecteren met Givt
    • Past Givt bij ons?
    • Zij zijn al fan
    • Aan de slag
    • Support
    • Dashboard
    • Nieuws
    • FAQ
  • Maak direct een belafspraak
  • nlNederlands
  • enEnglish
  • en-gbEnglish GB
  • Zoek
  • Menu
  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Instagram

“Samenwerken met Givt was lekker intensief”

17-09-2020

Bij het ontwikkelen van onze digitale geefoplossing vinden we een aantal dingen heel belangrijk, één daarvan is dat wij geloven dat samenwerken leidt tot de beste oplossing. Vanaf dag één werken wij nauw samen met kerken, organisaties en gevers. Niet alleen omdat dit erg leuk is maar juist omdat we ervan overtuigd zijn dat we samen de beste oplossing kunnen maken. Wij kunnen niet vanuit een ivoren toren een geefapp ontwikkelen in de hoop dat het voor iedereen gaat werken.

We vonden het een leuk idee om één van de kerken die al vanaf het begin met ons samenwerkt te spreken over onze samenwerking. Johan Verboom heeft als executive pastor (uitvoerend voorganger) van XRDS (uitgesproken als Crossroads) International Church Amstelveen intensief met ons samengewerkt. Het aantal belletjes is niet meer te tellen. Samen met hem kijken we terug op deze beginperiode, die in 2016 startte met de vraag of de kerk wilde meedoen aan een pilotfase. 

Johan, XRDS deed al snel mee met het proefdraaien van Givt. Hoe heb je de pilotfase ervaren?

“Ik vond het erg leuk. Givt was een optie waarmee we als XRDS konden gaan proberen om digitaal te collecteren. Het contact was erg goed. Jullie kwamen op de zondagen bij ons op bezoek, bij de stand hielpen jullie mensen met het downloaden van de app en gaven jullie support achteraf. Dat was lekker intensief.” 

Je hebt toen ook meegewerkt aan het vormgeven van een samenwerkingsovereenkomst. Wat vind je van de uitkomst?

“Goed eigenlijk. Zeker als pilotkerk vond ik het niet vastzitten aan een contract een prettige gedachte. Je bent nog aan het proberen en dan wil je geen abonnementskosten betalen. Je weet namelijk niet hoe de app gebruikt gaat worden. Anders zou je de app teveel bij de mensen opdringen omdat je de abonnementskosten eruit wilt halen.”

De basis van de pilotfase was het verzamelen van de feedback van de kerken. Hoe vind je dat Givt met deze feedback is omgegaan?

“Vooral in het begin heb ik veel feedback en opmerkingen doorgegeven. Misschien is de app wel compleet anders geworden inmiddels (Johan lacht hierbij hardop)! Er werd zeker wat met de opmerkingen gedaan. We helpen elkaar. Dat was mijn idee erbij. Jullie waren aan het ontdekken en wij konden meedenken en hadden tegelijk al een geefoplossing. En in het ontvangen van de feedback waren jullie eerlijk. Het was ‘daar doen we iets mee’ of juist ‘daar doen we nu niets mee, daar hebben we over nagedacht.’’

Je hebt de ontwikkeling van Givt van dichtbij meegemaakt, wat is jou opgevallen?

“Dat jullie ook in het buitenland bezig zijn (o.a. in Engeland). Het viel mij op dat jullie tijdens de coronacrisis pro-actief waren. Je kunt nu juist goed geven via Givt. Later begreep ik ook dat jullie het geven op locatie bieden in plaats van met de zenders in de collectemiddelen. Een goede optie in deze tijd”

Wat vind je vooral positief aan Givt en wat zou je nog willen zien qua ontwikkeling?

“De gebruikerservaring is vooral erg goed. Je kunt makkelijk blijven geven zonder contant op zak te hebben. Ook dat mensen anoniem kunnen geven. Je ziet op het dashboard het aantal gevers terug. En dat is genoeg. Normaal gesproken sturen we ze ook geen overzicht, dus dat de app een overzicht biedt is alleen maar handig (voor aftrek bij de aangifte inkomstenbelasting – red.). Wat ik mooi zou vinden is dat Givt gelinkt wordt in de app die kerken zelf hebben. Als wij onze app doorontwikkelen zou dat ik dat heel handig vinden. Ook het doneren aan de deur zou fijn zijn. Ik kan nog niet aan alle organisaties geven die aankloppen voor een donatie.” 

Het samenwerken gebeurt nog steeds, wel op een andere manier dan in de beginfase natuurlijk. We komen niet meer elke zondag langs om jullie te ontmoeten. Kerken kunnen zich nu volledig digitaal aansluiten en de gevers kunnen nu de app eenvoudig in de stores downloaden. Als kerk ontvang je binnen een week de materialen die je nodig hebt om te starten. We organiseren webinars waar je meer hands-on-informatie krijgt over het werken met het dashboard en waarin je meer over het bekendmaken van Givt kan leren. Leuk en handig. Tijdens dit soort momenten leren we ook van jullie omdat we er op deze manier achter komen wat jullie wensen zijn en waar wij nog kunnen verbeteren. Natuurlijk doen we nog veel meer, daar lees je een andere keer meer over. We staan altijd klaar voor onze gebruikers en klanten. Heb je vragen, feedback of een opmerking? Neem gerust contact met ons op! 

Meer over samenwerken in onze DNA-serie
Kijkje op de website van XRDS

Lees meer over hoe wij samenwerken

Lees meer

QR-code scannen
19 februari 2021/door Annet Metz

7 QR-code tips waarmee je je publiek bereikt

Belastingaangifte doen
12 februari 2021/door Annet Metz

Welke donaties mag je aftrekken van de belasting?

Hoe Willem zijn giften organiseert
12 februari 2021/door Annet Metz

Hoe Willem zijn giften organiseert

6 februari 2021/door Annet Metz

5 tips voor een effectieve collecte

22 januari 2021/door Rowena Veeke

Opnieuw verlaging van onze kosten!

Meer Givt-nieuws

Contactgegevens

Noordersluisweg 27
8243 PR Lelystad
Nederland
+31 320 320 115
info[ at ]givtapp.net

Over Givt

Ons verhaal
Werken bij Givt
Veelgestelde vragen
Voor goede doelen & kerken

Overig

Givt B.V.
KVK nr. 64534421
BTW nr. NL855707823B01
Privacyverklaring
Algemene voorwaarden
Cookie declaration

Ga naar dashboard

2021 © Copyright - Givt
  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Instagram
Het Givt DNA: Samenwerken Givt DNA: Samenwerken Het Givt DNA: Gewoon blijven geven Het Givt DNA: Gewoon blijven geven
Scroll naar bovenzijde